• türk ve avrupa gençliği arasındaki farklar

  31.
  avrupalı genç iş bulmak için özgeçmişini yazıp şirketlere postalar.
  türk genci iş bulmak istediği zaman eş-dost-akrabayı arar.
  -1 ... arbutus unedo
 • kürtlerin önünde diz çökeceğiniz günler yakındır

  175.
  "sen biraz gerilerde kalmışsın nijat'çım. zira kürtler türklere çoktaan diz çöktürdüler" diye cevaplnması gereken lafolojidir. zira

  1. kürtlere elektrik bedava
  2. kuzey ırağa üçte bir fiyatına elektrik veriyoruz, sırf "ailedenler" diye.
  3. büyük kısmının cebinde yeşil kart var. hastahaneler bedava.
  4. ceplerine "çocuk tazminatı", "terör tazminatı" diye habire para konuyor.
  5. sınavlarda kopya çekmelerine göz yumuluyor
  6. böyle gider

  Bütün bunlar mesela isviçre'nin "x vergisi sende %3.72 daha yüksek, para birimin de %4.11 aşırı değerli" deyip AB'ye katılmayı reddettiği kadar maddi bir dünyada oluyor. Kuzey italya'nın "güney'in fakirinden bana ne" deyip ayrılmak istediği dünyada oluyor. Norveç'in "petrol zenginliğimle romanyanın fakirinin karnını mı doyuracağım" deyip AB'ye başvurmadığı dünyada oluyor.

  sözün kısası en zengin ülkelerin dahi diğerlerine zırnık vermeyeceği kadar bencil bir dünyada oluyor.

  bu milletler kendilerine "her şey para değil, idealler de var" ya da "unutma, x savaşında beraber omuz omuza savaşmıştk" diyenlere "sieee" diye cevap veriyorlar. Evet, hepsi gelişmiş batı demokrasileri.

  Diz çökmek ne kelime, türkler iki ayaklarının üzerindeyken skertilmişler de haberleri yok.
  1 -1 ... arbutus unedo
 • ogün samast oley diye bağıran trabzonsporlular

  26.
  türkiye 1984 ten beri iç savaş yaşıyor. binlerce insan öldü. insanlar otobüslerden indirilip belli bir etnik gruba mensup olmadıkları için kurşunlandılar. hamile öğretmenler karınlarındaki bebekleriyle beraber tarandı. gün oldu yedi öğretmen lojmanlarından çıkarılıp tarandılar. doktorlar öldürüldü. mühendisler öldürüldü.

  bütün bu cinayetler solcuları hiç etkilemedi. sorduğum zaman "pkk kürtlerin acı çığlığıdır" tarzı laflar ederlerdi. biraz daha sıkıştırınca da gerilla savaşında böyle şeylerin pek normal olduğunu söylerlerdi.

  sonra hrant'ları öldürüldü. birdenbire kıyametler koptu. solun söylemi değişiverdi. cinayetin, bir insanı öldürmenin ne kadar kötü olduğu söylenmeye başlandı.

  ama sadece hrant için.

  doğuda öldürülen diğerleri ise iki günde gündemden düşmeye devam ettiler.

  aslında ogün samast umrumda değil. hrant hiç umrumda değil. ben siz solcuların bu ikiyüzlülüğüne hastayım.

  ha bi de "götü beyninde" filan gibi lafları hiç kullanmayın. o üç beş konservelenmiş slogandan ibaret "kültür"ünüzle renksizliğinizi, basitliğinizi örtmeye çalışan bir avuç ezikten ibaretsiniz.

  beynimiz var diye halüsinasyonlar görüyorsunuz.
  3 -4 ... arbutus unedo
 • homo şakirtus

  7.
  fetişe taparlar.
  ... arbutus unedo
 • ödp nin pkk kucağına oturan eski genel başkanı

  3.
  hiç sevmediğim trabzonlu hemşolarımı yeniden sevmeye başlayacağım bu gidişle.

  pkk'nın toplumda bir miktar kabul görmesinin, en azından "kürt halkının acı çığlığı" diye algılanmasının arkasındaki en büyük itici güç türk solu ve türk entelleridir. senelerdir pkk'nın beşinci kolu ve propaganda makinesi gibi çalışıyorlar.

  murat belge, ufuk uras, yıldırım türker, hasan cemal gibi solcu entellerin her iki lafından biri "insan hakları"dır. bu adamlar söylemi öylesine kontrol ediyorlar ki ufuk uras bdp den aday olduğu zaman bir allah kulu çıkıp ta

  -ufuk'çum, maşallah ağzından "insan hakları" lafı hiç düşmüyor. ama binlerce insanın yaşam hakkını elinden almış bir yasadışı örgütün yasal arayüzünü temsil için aday olmuş durumdasın. bunun farkında mısın?

  demedi. diyemedi. çünkü "faşist" diye damgalanmaktan korktu. çünkü entel solun şirretliğinden, saldırganlığından korktu.

  ufuk uras'ın ekürisi baskın oran'ın ağzından "pkk terör örgütüdür" lafı kaçınca başına gelenler kontrolün ne denli sıkı olduğunu gösteriyor.

  öbür taraftan faşist ilan edilmek karadenizliye viz gelir tırıs gider. karadenizli bu entel kılkuyrukları adamdan saymaz ki ne dediklerini dinlesin.
  4 -5 ... arbutus unedo
 • arbutus unedo

  1.
  (bkz: #9661668)

  bu entaride sadece hrant dink için çok hassas olan bazı insanların pkk'nın öldürdüğü yüzlerce insan için hiç de hassas olmadığı çelişkisine dikkat çekilmiştir.

  entaride ogün samast'a övgü yoktur. bunu görmemek için ya IQ nun 15 ten düşük olması, ya da solcu olmak lazım. tıpkı içindeki pisliği nickaltıma boşaltan arkadaş gibi.

  beni izlemeye devam edin efendim. bendeniz bu adamların ayaklarına her fırsatta basmaya devam edeceğim.
  17 -11 ... arbutus unedo
 • ogün samast oley diye bağıran trabzonsporlular

  13.
  ilginç.. ogün samast diye bağırdıkları için trabzonsporlular faşist oluyormuş.

  zaten trabzon da faşist kent. çünkü ogün samast trabzonluymüş.

  peki, o zaman yüzlerce öğretmenin, doktorun kanına girmiş diyarbakır ne oluyor? hakkari ne oluyor?

  futbolu geçtim. istanbul'un ortasında zırt pırt katil pkk'nın sembollerini sallayan diyarbakırlılar, hakkarililer ne oluyor?

  edit: bu entaride sadece hrant dink için çok hassas olan bazı insanların pkk'nın öldürdüğü yüzlerce insan için hiç de hassas olmadığı çelişkisine dikkat çekilmiştir.

  entaride ogün samast'a övgü yoktur. bunu görmemek için ya IQ nun 15 ten düşük olması, ya da solcu olmak lazım. tıpkı içindeki pisliği nickaltıma boşaltan arkadaş gibi. (bkz: #9661729)

  beni izlemeye devam edin efendim. bendeniz bu adamların ayaklarına her fırsatta basmaya devam edeceğim.
  20 -20 ... arbutus unedo
 • tayyip erdoğan ı kim başbakan yaptı

  12.
  tayyip iktidara geldikten sonra istanbul'un etrafındaki boş araziler kimlere dağıtıldı, ona bakmak lazım.
  zira bu hep böyle çalışır. sen bir politikacıyı muhalefetteyken desteklersin, o da iktidara gelince sana teşekkür eder.
  böylece bulgur paketleri villalara, gökdelenlere dönüşür.
  2 -2 ... arbutus unedo
 • türkiye deki kültürsüz liseli oranı

  24.
  "biraz okusan" diye öğüt veren solcuların oranıyla aynıdır.
  -2 ... arbutus unedo
 • faşizm konuşma yasağı değil söyleme mecburiyetidir

  7.
  solcu sakızı
  1 -4 ... arbutus unedo
 • sevişgenlik felsefesi

  6.
  aaa saldıray abi, saygılar abim. ben arkayı betona vereyim şöyle..
  1 -1 ... arbutus unedo
 • karikatürist denilince akla gelen ilk isim

  26.
  eski kuşakların "behiç pek" ve "engin ergönültaş" diye yanıtlayacakları soru
  1 -1 ... arbutus unedo
 • bir arı için yarım saat ağlayan fethullah gülen

  14.
  kurban bayramlarında 35 koyun 20 kuzu 17 koç ve 4 deve kesmekte, hepsinin derisini elleriyle yüzüp iç organlarını boşaltmaktadır.
  3 -2 ... arbutus unedo
 • solcular yine film çevirmiş hem de konulu

  4.
  benim o dönemlerden hatırladığım, solcuların oktan boktan sebepler için birbirlerinin kafasına saydırdığıydı. sıkıyorsa sol içi infazları da gösterseler ya.
  2 -5 ... arbutus unedo
 • sabiha gökçen i protesto etmek

  5.
  taraf gazetesinden güneydoudoğuda oka boka pkk "şehitler"inin ismini veren dtp'li belediyelere karşı da benzer eylemler bekliyoruz. emin olun o pkk'lıların büyük çounluğu sabiha gökçen'in öldürdüünden fazla insan öldürmüştür.
  2 -1 ... arbutus unedo
 • çarptığı türbanlıyı bırakıp kaçan subay kızı

  10.
  ben de zamanında boğulmakta olan bir kadını tam kurtaracakken türbanını görüp bırakmıştım.
  1 -1 ... arbutus unedo
 • sabiha gökçen i protesto etmek

  3.
  ikinci dünya savaşının bitmesine iki ay kala, ingiliz havacı generali sir arthur harris hiçbir askeri hedef barındırmayan dresden'in fosfor bombaları kullanılarak havadan bombalanması emrini verdi.

  bombardıman birkaç dalga şeklinde ayarlandı. birinci dalga geçtikten sonra sığınaklarından çıkan sivillerin ikinci dalgaya yakalanacakları hesap edilmişti.

  bir kaç gün içinde 30000 insan öldü. hem de savaşın bitmesine iki ay kala. ısının 1500 dereceye ulaştığı şehir merkezinde çoğundan geriye sadece siyah bir yağ lekesi kaldı.

  ilaveten, kuzey avrupa'nın en önemli kültür merkezlerinden biri haritadan silindi. biraraya getirilmesi yüzyıllar almış antika kitaplar, yağlıboya tablolar, barok kiliseler, saraylar, heykeller iki gün içinde kül oldu.

  arthur harris bugünün ingilteresinde hala bir kahramandır. BBC hakkında bir dizi çevirdi. daha yeni bir heykeli dikildi. heykeli kraliçenin annesi açtı.

  taraf gazetesinin kabadayı yazarları külüstür bir uçaktan dağa taşa salladığı iki bomba için sabiha gökçen'i protesto edecek kadar hümanistse, ulusal kahramanı koskoca bir kenti haritadan silmiş olan ingiltere'yi de protesto etmeli. bu bilgilerin ışığında, taraf yazarları

  -ab fonlarından gelen hiçbir parayı kabul etmemeli (içinde ingiliz parası var)
  -ingiltere ye gitmemeli
  -her fırsatta ingiliz hükümetini hesap vermeye çağırmalı

  ama taraf yazarları kime saldırmanın ucuz ve kolay olduğunu, kimin papucunun pahalı olduğunu, hangi köpeğin kötü ısırdığını bilirler. beslendikleri eli asla ısırmazlar, yedikleri çanağa sıçmazlar, her gölgeye havlamazlar.

  gidinin balon entelleri, "hakiki solcu"ları sizi..
  10 -4 ... arbutus unedo
 • kürtlere devlet kurdurup o devletle savaşmak

  14.
  dahice öneri, ama eksik. kürtlere devlet kurdurduktan sonra

  1) savaşmak gerekmez. zaten kürt devleti kendi kendine çöker.
  2) çöküşün ardından çıkan iç savaşta kürdistan ona bölünür

  yani bizim ordunun müdahale etmesine gerek kalmaz, kürtler kendi işlerini kendileri görürler. biz de hadiseleri tv'lerin ana haber bültenlerinden takip etmekle yetiniriz.
  ... arbutus unedo
 • 50 kuruş isteyen kürt velet

  14.
  bundan 20 yıl önce mısır'a gitmiştim. kahire ve iskenderiye'de neredeyse herkes dileniyordu. her gidilen yerde insanın etrafını saran küçük çocuklar ya bir şeyler satmaya çalışıyor, ya da alenen dileniyorlardı. dilenmek kültürlerinde vardı, ayıp değildi.

  istanbul'a döndüğümde kültür olarak araplardan ve ortadoğudan ne denli farklı olduğumuzu düşünmüştüm. istanbulda dilenmek ayıptı. dilenci tabii ki vardı, fakat bunlar daha ziyade uzuvlarını kaybetmiş çaresiz insanlardı. sokak kenarında ya da cami kapısında mendil açıp sessizce beklerlerdi, peşinize takılıp sizi saatlerce takip etmek gibi huyları yoktu. insanlar da bol bol yardım ederlerdi, boş geçmek ayıptı.

  kürtler sağ olsun, şu anda araplardan kötüyüz. ortadoğu'yu başarıyla istanbul'a getirdiler. bir de işin araplarda olmayan şiddet / tehdit boyutu var.

  kürt davranış tarzları toplumda hızla yayılıyor.
  5 -2 ... arbutus unedo
 • doğuya gelen korkak trabzonlu aile

  14.
  "anlamadığım şey, ben kalkıp doğudan karadeniz bölgesine gelip pek ala korkusuzca yaşayabiliyorum fakat onlar gelirken bir valizlerine de ön yargı doldurup geliyorlar."

  doğudan kalkıp karadeniz bölgesine giden ve orada sadece kürt olduğu için kurşuna dizilenlerin sayısıyla,

  batıdan (doktor, mühendis, öğretmen vb.. olarak) güneydoğu anadolu bölgesine gelip orada sadece kürt olmadığı için kurşuna dizilenlerin sayısını kıyaslarsan

  hemen anlayacaksın...
  -1 ... arbutus unedo
 • yeni şeyler getiriyorum